top of page

Safir Saç Ekimi

Safir tekniğinin en büyük özelliği, safir uçlu kalem ile açılan kanallar ile saçların doğal görünmesi, dokuya uyumu ve nekroz olma ihtimalini minimuma indirmesidir.

 

www.hairtrans.net_hair transplant_Safir.

Safir uçlar, sentetik safirden,  tek bir kristalden yapılır; bu madde normal çelikten yüzlerce kat daha serttir, bu sebeple keskinliklerini uzun süre muhafaza ederler. Safir kristaller özel makinalarda üretimin her aşaması kontrol edilerek kusursuz uçlar haline getirilir.

 

Safir saç ekimi , donör bölgeden alınan saç köklerinin saç ekimi yapılacak alana safir uçlarla açılan kesilere tek tek ekilmesiyle yapılır. Safir FUE saç ekimi tekniğinde saç kökleri yine FUE tekniği kullanılarak  ense kımında ki greftler FUE motorlarıyla tek tek toplanmakta. Safir saç ekimi , safir cevherinden üretilmiş keskin uçlu özel cerrahi kalemlerle uygulanan minimal gelişmiş versiyonudur. Kanallar FUE yöntemindeki gibi çelik uçla değil, kalem formundaki safir uçla  açılır. Safir uçlar ekimin yapılacağı alana, çelikten daha küçük, kanallar açtığından doku tahribatı en aza indirgeyerek daha sık kanallar açılmasını sağlar. Böylece uygulama sonrasında saç dokusu daha hızlı iyileşir ve  iz kalmaz. Ayrıca Safir FUE saç ekimi ile açılan kanallar, saç köklerinin daha sık ve doğal çıkış yönüne uygun bir şekilde ekilmesine imkan tanır. Çok ince safir uçlu kalem, kanalların, saç köklerinin boyutuna ve açısına uygun bir şekilde açılmasına imkan verir. Böylelikle saç kökleri, kanalların içine doğal bir açıyla yerleştirilebilir. Bu ise hem ekilen saçların saç derisine daha güçlü tutunmasını hem de oldukça doğal bir görüntü elde edilmesini sağlar. Bu teknik sayesinde saç kaybı yaşayanlar, doğal sonuçlara kavuşur.

 

Sapphire FUE tekniği daha sık kök ekimine olanak tanır. Çok fazla saç kaybı yaşamış kişiler üzerinde de başarılı sonuçlar alınmasını sağlar.

 

AVANTAJLARI

-          Daha hızlı iyileşme süreci

-          Dah sık kanal açma dolayısıyla daha sık ekim

-          Ödem ve kanama daha az

-          Nekroz riski olmaması

-          Dada doğal görünüm

bottom of page