top of page

Saç Tedavileri

Saç; erkek ve kadınlarda dış görünümü tamamlayan en önemli unsurlar arasında yer almaktadır.

 

www.hairtrans.net_hair transplant_PRP.JP

İleri seviye dökülmenin yaşandığı durumlarda; saç ekimi yapılarak duruma müdahale edilebilmektedir. Aynı şekilde saç yapısının zayıfladığı ve daha dolgun bir görünüme ihtiyaç duyulan zamanlarda, saç ekimi uygulamalarının yanı sıra var olan saçın yapısını canlandırmak için birçok yeni alternatif bulunmaktadır.

 

Saç Mezoterapisi Tedavi Yöntemi

Saç mezoterapisinde; saçın ihtiyaç duyduğu mineral, vitamin ve aminoasitler karıştırılarak çok ince uçlu iğneler yardımıyla saç derisine enjekte edilmektedir. Çeşitli merkez ve klinikler tarafından uygulanan saç mezoterapisi yöntemi sayesinde, dökülmeler büyük oranda engellenebilmektedir. Bu teknik tedavilerle, saçın yapısı daha da kalınlaşmaktadır. Çıkan yeni saç miktarı artmaktadır. Yöntem aynı zamanda saçta oluşan kepeği büyük oranda engellemektedir. Saçların doğal renginin korunması sağlanmakta ve beyazlamanın önüne geçilmektedir. Daha hacimli saçlara sahip olunmakta ve saçların ömrü uzamaktadır.

 

 

Prp Saç Tedavi Yöntemi

 Prp yöntemi; mevcut saçları ve ekilen saçları daha güçlendirmek ve beslemek amacıyla başvurulan bir yöntemdir. Bu yöntemde, uygulama yapılacak kişilerin kanı alınır ve bu kan içerisindeki maddeler ayrıştırılarak plazma haline getirilir. Hazırlanan bu plazma serumu,“napaj” adı verilen yöntem ile uygulama yaptıran kişinin saçlarının zayıf olduğu bölgelere ve saç diplerine enjekte edilmektedir. Gerçekleştirilen Prp yöntemi 30 dakika sürmektedir. Yapılan işlem sonrasında hastada hiçbir yara yada iz oluşmamaktadır. Uygulanan yöntem sonrası kişiler günlük rutinlerine rahatlıkla dönebilmektedir. Önerilen uygulama periyodu ayda bir kez yapılan işlemin, 6 ile 8  ay süresince tekrarlanmasıdır.

 Saç köklerinde canlandırıcı ve onarıcı etki yaratmaktadır. Dökülmelerin önemli ölçüde azalmasına ve zayıf saç köklerinin yeniden canlanmasına büyük katkı sağlamaktadır. Yapılan Prp uygulaması sonrasında olumlu etkilerin görülmesi uzun süre devam etmektedir.

bottom of page