top of page

Kaş Ekimi

İnsanlarda bazen hastalıklardan, kazalardan bazen de genetik olarak kaşlarda şekil bozukluğu görülebilir. Bu bozukluklar görselliği olumsuz etkiler.

 

www.hairtrans.net_Hair_transplat_Kaş_Kir

İnsanlarda bazen hastalıklardan, kazalardan bazen de genetik faktörlerden dolayı, kaşlarda şekil bozukluğu görülebilir. Hem kadınlar hem de erkekler için kaşın tamamının veya belli bir bölgesinin olmaması veya şekil bozukluğunun olması moral bozucudur. Bunun için estetik ve güzellik anlamında birden fazla çözüm olsa da kaş ekimi ise kalıcı çözümdür.

 

Kaş ekimi işlemi FUE, SAPPHIRE ve DHI teknikleriyle yapılmaktadır. Kaş ekimi için öncelikle kişiye uygun olarak kaş şekli belirlenir. Kişinin talebi ve yüzüne en uygun olacak şekle birlikte karar verilerek çizim yapılır. Ekim yapılacak kişiye lokal anestezi yapılır. Daha sonra ihtiyaç olacak greft sayısına uygun olarak saçın ense bölgesindeki ince telli saçlar mikro motor ile tek tek alınır. Alınan greftler uygun solüsyonda ve sıcaklıkta saklanır. Çizim şekline ve kaşın yönüne göre uygun kanallar açılır. 0.6 mm ve 0.7 mm iğnelerden faydalanılır. Kaş nakli yapılırken köklerin kaştaki kıllar gibi tek olması ve kanalların aynı yönde açılması önemlidir.

 Kaş ekiminden sonra kişiyi 10 günlük kabuklanma süreci bekler. 10. günde kabuk dökme yıkamasıyla kişi normal görüntüsüne döner. Kaş ekimi yapılan bölgede ekilen saçlar önce dökülür, 2.- 3. aydan itibaren ince ince çıkmaya başlar. Saç ekiminde olduğu gibi tamamlanması 7-8 ayı bulur

bottom of page