top of page

Diş İmplant

www.hairtrans.net_hair transplant_implan

Diş İmplantı Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Diş implantları günümüzde hastalar tarafından en çok tercih edilen diş şeklidir ve neredeyse her yaş grubundan hastaya uygulanabilmektedir.

Eğer hastanın durumu hassas değilse ve büyük bir engel yok ise, diş implantları hastanın damağına belirli tedavi yöntemleri ve metotlarla uygulanır ve hasta yepyeni bir ağız yapısıyla birlikte, sağlıklı bir hayata kavuşur.

Diş implantı denilen ürün, eksik dişleri yerine sağlıklı bir şekilde koymak için hastanın çenesine yerleştirilen yapay bir diş köküdür ve bu diş, çoğunlukla vidalı bir şekle sahiptir. 

İmplant diş yaptırmanın sakıncası var mıdır?

Çene kemiği, titanyum maddesini vücudun bir parçası olarak algıladığından dolayı, implantlar günümüzdeki diş tedavisinde çoğunlukla titanyumdan yapılmaktadır. Bundan dolayı herhangi bir sakıncası yoktur.

Diş İmplantının Faydaları Nelerdir?

Ayrıca diş implantı tedavisinde, kullanılan materyallerin yüksek doku uyumu nedeniyle implantların başarı oranı günümüzde gerçekten de çok yüksektir.

Diş implantları, diş hekimliğinde gerçekten de çok yaygın bir kullanım alanına sahiptir.

Diş İmplantı Kimlere Uygulanır?

Diş implantının en önemli avantajlarından biri ise tek diş eksikliklerinden tutun da, hiç dişi olmayan hastalara kadar çok geniş bir yelpazedeki hasta grubuna uygulanabilir olmasıdır.

Bu uygulama komşu dişlere hiç müdahale edilmeden gerçekleştirilir. Çiğneme hissi, hastaya normal diş hassasiyetine çok yakın bir diş hissi vermektedir.

Aynı zamanda diğer dişlere müdahale etmeden tedavi imkanı yaratmaktadır. Bu yüzden, implant içeren diş tedavi yöntemleri günümüzde en çok uygulanan tedavi yöntemlerinden biri haline gelmiştir.

bottom of page