DHİ Saç Ekimi

Bu tekniğin amacı başın arka kısmından ekilmek üzere alınan graftlerin, kanal açılmadan direk ekilmesi ve dışarıda bulunduğu süreyi en aza indirgeyerek daha sağlıklı ve güçlü olmalarını sağlamaktır.

 

Donör bölgeden ekilmek için alınan saç kökleri / graftler için, saçların ekileceği bölgelere herhangi bir delik açılmaz ve saç kökleri kullanılan özel uçlar ile direkt olarak ekilir. Bu teknik klasik FUE tekniğine göre daha zahmetli ve uzun sürmektedir, öte yandan kesi olmadığı için iyileşme sürecinin de daha hızlı olmasını sağlamaktadır. Ekim yapılacak bölgeye delik açılmıyor oluşu, ekilebilecek kök sayısını da oldukça çoğaltmakta ve daha yoğun ekim yapılabilmesine olanak sağlamaktadır. 

Dhi tekniği başta Türkiye olmak üzere dünyada sadece birkaç saç ekim merkezinde uygulanabilen FUE tekniği ile saç ekiminin yeni ve çok özel tekniklerinden birisidir. 

Dhi tekniği ile saç ekim işleminin avantajları

Bu tekniğin en büyük özelliği doğal saça en yakın, yara izi riski düşük, saç yoğunluğu daha sık, özel iğneler sayesinde iyileşme hızı yüksek, en yeni saç ekim tekniğidir. Sağladığı yoğunluk santimetre kare başına 40 – 60 graft olmak üzere şerit / yanal kesi tekniğinin iki katı kadardır. Bu yoğunluk dökülen bölgede müthiş bir kaplama imkanı sunar.

 

Saç ekimi yapılacak alanı, değişik açılarda saç ekimi imkanı sunar, özellikle saç çizgisi gibi hassas bölgelere uygulandığında daha doğal bir görünüm ile birlikte çok daha başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlar. 

Teker teker uygulanması gereken çok hassas bir teknik olduğu için bu tekniğin kullanıldığı saç ekim merkezlerinde alanında uzman ve son derece başarılı bir ekip görev alır. Dhi tekniği ile saç ekim işleminde yapılan saç tasarımı en doğal ve en başarılı sonuçlara ulaşır.