top of page

DHİ Saç Ekimi

Bu tekniğin amacı başın arka kısmından ekilmek üzere alınan graftlerin, kanal açılmadan direk ekilmesi ve dışarıda bulunduğu süreyi en aza indirgeyerek daha sağlıklı ve güçlü olmalarını sağlamaktır.

 

www.hairtrans.net_hair transplant_DHI.jp

DHI saç ekimi, donör bölgesinden, FUE  yöntemi ile alınan greftler, DHI saç ekimi, “Implanter Pen” olarak adlandırılan özel cihazlar kullanılarak gerçekleştirilen, saç ekimi tekniklerinden biridir. İki aşamalı bir yöntemdir. DHI saç ekimi tekniğinde kanal açma aşaması ve saç ekimi aşaması bir arada gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle greftler toplandıktan sonra saç ekimi için uygun açı belirlemesi yapılmakta ve doğrudan ekim aşamasına geçilmektedir.  Saç kökleri açı ve yön aracılığı ile iğrenin itme seçeneği sayesinde saçlara uygulanır. Kullanılan kalem ucu, saçın yapısına göre değişebilmektedir.Toplanan greftler “Implanter Pen” isimli özel cihazın içerisine tek tek yerleştirildikten sonra cilt delinerek, greft doğrudan cildin içerisine bırakılmaktadır  DHI’de tıraş olmaya gerek yoktur, sadece donör bölge traş edilir

FUE saç ekimi işleminde ise greftler FUE motorları ile toplandıktan sonra kanal açma işlemi gerçekleştirilmekte ve ardından greftler tek tek açılan kanallara yerleştirilmektedir. Bu kapsamda üç aşamalı bir yöntemdir.

DHI saç ekimi operasyonu için tek seansın 6 ila 8 saat arasında sürebilmektedir. Bu durum operasyon sürecini de değiştirmektedir. DHI tekniğinin FUE tekniğinden daha uzun uygulama süresinin olduğunu söylemek mümkündür. DHI saç ekimi tekniği özellikle traşsız yapılan ekimlerde daha çok tercih edilmektedir.

bottom of page