top of page

Sakal ve Bıyık Ekimi

Sakal ve bıyık erkek bireylerin kimlik oluşumunda önem arz eden faktörlerdir. Sakalın ve bıyığın olmaması durumunda, kişide bazı sosyal problemler meydana gelebilmektedir.

 

www.hairtrans.net_hair transplant_.jpg

Erkeklerin günümüzde saç ekimi kadar sık olmasa da diğer operasyon da sakal ekimi operasyonudur. Son yıllarda sakal, erkekler arasında oldukça popüler olduğu için sakal ekimlerine olan talebi de arttırmıştır. Birçok erkek bu konuda şanslı olsa da bazı erkekler de bu konuda oldukça şansız olabiliyor. Doğuştan ya da sonradan da sakalsızlık  söz konusu olabilir. Bazen genetik faktörler olabildiği gibi bazen de faklı sağlık sorunlarından kaynaklanan sakal dökülmesi görülebilir. Yani sakal dökülmelerinin birçok sebebi vardır.

Sakal bıyık ekimi; yirmili yaşlardan itibaren, donor alanı uygun olan herkese rahatlıkla uygulanabilir. Sakal bırakmak isteyen ama kıl yoğunluğu seyrek oldığundan uzatamayanlara, daha yoğun sakal, bıyık isteyenlere, yara-yanık izi olup da kıl çıkmayan bölgeleri kapatmak isteyenlere, farklı sebeplerden dökülme ya da seyrelme yaşayan herkese yapılabilir. Sakal ve bıyık ekiminde süreç, aynı saç ekimi işleminde olduğu gibi ilerler. Sakal ve bıyık ekimi için yapılan planlamada çizimlerle hastanın durumu değerlendirmeye alınarak, ense bölgesinden toplanan greftler sakal bölgesinde çizim yapılan nakledilir.

bottom of page